IV Edycja MBA ZSW dobiegła końca

IV Edycja, MBA - Zarządzanie Szkołą Wyższą, fot. Joanna Kalecińska
IV Edycja, MBA - Zarządzanie Szkołą Wyższą, fot. Joanna Kalecińska
 
A tymczasem…
Może sprawiła to czwórka, która była patronką naszej edycji – bo i numer (czwarty) edycji i data (czwarty!) pierwszego spotkania…? Cztery to cyfra magiczna, święta, łącząca cztery żywioły i cztery strony świata, czterech było Jeżdźców Apokoalipsy i czterech Ewangelistów. W hinduizmie czwórka uznawana jest za cyfrę świętą, doskonałą, w literaturze polskiej natomiast tajemniczy wyzwoliciel z Mickiewiczowskiej Wielkiej Improwizacji nosił imię czterdzieści i cztery. A może czuwała nad nami czwórka numerologiczna, mówiąca, że ludzie urodzeni jako Czwórki są zrównoważeni i rozsądni, stabilnie i pewnie dążą ku słusznym celom. Tak czy inaczej sponsoring cyfry cztery okazał się dla naszej grupki hojny czyli szczęśliwy…
Bardzo szybko stało się bowiem jasne, że są ważne powody, by co miesiąc porzucać biuro i nieskończone sprawy, dedlajny i spóźnione artykuły, by rezygnować ze sprzątania w domu i narażać dzieci (oraz współmałżonków…) na nadmiar weekendowej swobody, by przemierzać setki (niekiedy) kilometrów w drodze na zajęcia. To, co u progu studiów – czterodniowe (sic!) zjazdy gnieźnieńskie – wydawało się nieco uciążliwym obowiązkiem, okazało się przyjemnością, magnesem, wartością. Okazało się bowiem, że nie tylko mamy sobie dużo do powiedzenia, ale i chcemy ze sobą rozmawiać; że chętnie spotykamy się na zajęciach, ale równie chętnie poza nimi; że – zainspirowani pierwszymi ćwiczeniami z psychologii – wymyślamy coraz to nowsze formy integracji…
IV Edycja, MBA
IV Edycja, MBA - Zarządzanie Szkołą Wyższą, fot. Joanna Kalecińska
Książeczka, którą pragniemy Państwu i sobie ofiarować z okazji naszego absolutorium, jest niezupełnie poważnym portretem naszej „Czwartej Edycji” – tą nieco żartobliwą tonacją chcielibyśmy bowiem rozbroić nutę smutku i żalu, że „nasze Gniezno” już się skończyło. Było ogromnym sukcesem wszystkich: organizatorów, wykładowców i słuchaczy. Było też niezwykle ważnym spotkaniem dla każdego z nas.
 
Kochani Przyjaciele zMBA!
Nasza wspólna droga, urokliwa, barwna i pełna radości, nieuchronnie doprowadziła nas na rozstaje i rozchodzi się na trzydzieści dwie ścieżki. Życzę Nam wszystkim, by były to ścieżki piękne, dobre, pełne przygód, odkryć, sukcesów i najzwyczajniejszego ludzkiego szczęścia. I by – od czasu do czasu przynajmniej – trakty te przeplatały się, spotykały i krzyżowały, tworząc najpiękniejszą z map. Mapę naszej Przyjaźni. Sponsoruje ją, oczywiście, cyfra CZTERY.
Bogusia Kaniewska
Spotkaliśmy się po raz pierwszy – słuchacze czwartej edycji studiów MBA ZSW – w środę, czwartego marca 2015 roku. Przyjechaliśmy ze wszystkich stron Polski, z wielu uczelni, zebrało się nas trzydzieścioro dwoje: z własnymi celami, ambicjami, doświadczeniami. Są wśród nas debiutujący w administracji uczelnianej młodzi magistrzy, ale i dziekani, kanclerze i kwestorzy zarządzający wielkimi uniwersytetami. Są w naszej grupie konstruktorzy mostów, chemicy, informatycy i muzycy, filozofowie, historycy. Różnimy się wiekiem, pozycją zawodową, doświadczeniem życiowym, rodzajem wykształcenia, kondycją fizyczną, pasjami, gustami muzycznymi i kulinarnymi, charakterami pisma, modelami posiadanych laptopów, stopniami naukowymi, kolorem włosów i płcią oczywiście.
Część z nas (niezależnie od wieku) pamięta jeszcze, co oznacza sinus i różniczka… część natomiast nie ma pojęcia, do czego mogłyby się one przydać. Oczywiście od samego początku łączyły nas wszystkich: zawodowe zaangażowanie, pasja, przekonanie, że to, co robimy na co dzień, możemy robić lepiej. Możemy przecież ulepszyć rzeczywistość i samych siebie zdobywając nowe kompetencje, opanowując sztukę zarządzania i podstawy ekonomii, przechodząc kolejne stopnie wtajemniczenia w meandry Excela (humaniści…) czy tajniki umiejętności miękkich (inżynierowie…) – na studia podyplomowe trafiają zwykle ambitne, niespokojne duchy, projektanci przyszłości, ludzie, którzy nie potrafią stać w miejscu. Taka mieszanka dawała szansę na ciekawe spędzanie czasu, interesujące rozmowy, wymianę zdań i doświadczeń, ale niespecjalnie wróżyła konsolidację, nawet po zajęciach poświęconych grupowej integracji, na których upłynęły nam dwa marcowe dni.
IV Edycja, MBA
IV Edycja, MBA - Zarządzanie Szkołą Wyższą, fot. Joanna Kalecińska
Nie minęła jeszcze wiosna, a mieliśmy już własny gryps, zbiór wspólnych powiedzonek i dowcipów (które niejednemu z prowadzących zakłócił tok wykładu… przepraszamy!); tradycyjne spotkania w czwartkowe wieczory (które, hmm…, przekładały się na kiepską kondycję, a czasem i mizerną frekwencję podczas porannych piątkowych zajęć… przepraszamy!); wspólnie obchodzone urodziny i imieniny; wspólną – choć nieco przedwczesną – wigilię z prezentami od samego Świętego Mikołaja (widocznie jednak byliśmy grzeczni?); ulubione knajpki w okolicy Gniezna (te spóźnienia po przerwie obiadowej to właśnie stąd… przepraszamy!). Uczyliśmy się także razem, wspólnie pisaliśmy prace, opanowując różne techniki zarządzania potencjałem intelektualnym, kulinarnym (bo przecież ciasta, które umilały nam przerwy, były domowego wypieku!) oraz ekonomicznym
(tu szczególnie cenne wydawały się nadprogramowe zajęcia z importu…). Tym sposobem, zapewne zaklęte mocą magicznej Czwórki, nasze studia na MBA zmieniły się w intelektualną przygodę przeżywaną w gronie wspaniałych przyjaciół. Nie mamy złudzeń – nasi cudowni Wykładowcy nie mieli z nami łatwej pracy: nasze riposty i zaczepki, nasze solidarne pytania, sprzeciwy i protesty czasem zakłócały gładki tok zajęć. Były jednak świadectwem myślenia, sporów i dyskusji odbywanych poza ramami planu zajęć – wynikały z przejęcia, nie z obojętności, z potrzeby dowiedzenia się więcej i lepiej. Tym bardziej jesteśmy Państwu wdzięczni za Państwa cierpliwość, wyrozumiałość, poczucie humoru i mistrzowskie umiejętności dydaktyczne, które doceniamy tym bardziej, że wielu z nas od lat zajmuje się pracą dydaktyczną
IV Edycja, MBA
MBA ZSW logo

Biuro Rekrutacji:
Szamarzewskiego 89, 60-568 Poznań


tel.: +48 61 829 2142
mgr Anna Robaszkiewicz

fax: +48 61 829-2102
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyrekcja programu MBA ZSW
 prof. dr hab. Bogusław Mróz

prof. dr hab. Bogusław Mróz

prof. dr hab. Bogusław Mróz
MBA UAM-UEP
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

prof. dr hab. Jacek Sójka

prof. dr hab. Jacek Sójka

prof. dr hab. Jacek Sójka
MBA UAM-UEP
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo UAM   logo UEP


Współpraca dwóch uczelni zapewnia spójny i komplementarny program zajęć oraz nowoczesne formy kształcenia, będące rezultatem wzajemnej wymiany doświadczeń.

@ Copyright 2009-2022 MBA STUDIA PODYPLOMOWE – ZARZĄDZANIE SZKOŁĄ WYŻSZĄ UAM / UEP
Webdesign M&J Latosińskie. All right reserved.